Zadzwoń 7 największych błędów przy remoncie domu - Projektowanie Wnętrz, Architekt / Projektant Wnętrz Poznań - Atoato

7 największych błędów przy remoncie domu

1. Brak umowy z wykonawcą – to prawie plaga i niestety gwarancja, że nie wszystko, co sobie zaplanowałeś, zostanie w 100% zrealizowane.

2. Brak harmonogramu działań – bez planu trudno jest osiągnąć wymarzony cel, dotyczy to również budowy czy remontu domu lub mieszkania.

3. Brak potwierdzenia wpłaty na piśmie oraz zbyt duże zaliczki – nawet jeśli masz kogoś z polecenia, zawsze może się przytrafić ten pierwszy raz, gdy ktoś nie dotrzyma słowa, terminów lub będzie wykonywał źle swoją pracę. W tym przypadku zasada ograniczonego zaufania jest jak najbardziej wskazana.

4. Płacenie wykonawcy przed zrealizowaniem przez niego całości prac wykończeniowych – już kilka razy byłam świadkiem takich sytuacji i zupełnie nie mogę pojąć, dlaczego ludzie bywają tak łatwowierni.

5. Zmienianie projektu lub wizji na poszczególne elementy aranżacji wnętrz w trakcie remontu oraz brak decyzyjności – cena rośnie, a terminy ulegają wydłużeniu. Jeśli myślisz, że to tylko kilka dni, to się myślisz. Pamiętaj, że wykonawcy mają inne roboty i drobna zmiana spowoduje, że przeniosą się na inny front robót, a do Ciebie będą wpadać z doskoku. Myślisz, że akurat Ciebie to nie spotka? Niestety, jesteś w błędzie – 99% naszych klientów, którzy zaczęli zabawę w zmiany w trakcie remontu, mieli problemy z dokończeniem go w zaplanowanym terminie.

6. Brak rezerwy czasowej w planowaniu remontu – bardzo wiele osób zakłada, że remont będzie trwał np. równe 3 miesiące, tymczasem na budowie mogą się pojawić jakieś niespodzianki. Załóż z góry, że prace mogą się przedłużyć o miesiąc – przynajmniej będziesz spać spokojnie.

7. Niesprawdzenie dostępności produktów do aranżacji wnętrz – czy wiesz, że na drzwi (a dokładnie na ościeżnicę do drzwi) trzeba czekać ok. 8 tygodni? Czy zdajesz sobie sprawę, że wiele produktów jest na zamówienie i bardzo często czeka się na nie po kilka tygodni?

 

Chcesz otrzymywać bezpłatny poradnik urządzania wnętrz prosto na swojego maila? Kliknij tutaj i zapisz się do mojego newslettera: Wymarzone wnętrze w Twoim budżecie.

Zadzwoń