Zadzwoń Jak zaprojektować małą łazienkę? - Projektowanie Wnętrz, Architekt / Projektant Wnętrz Poznań - Atoato
łazienka-mała-jak urządzić małł łazienkę

Jak zaprojektować małą łazienkę?

Jeśli masz małą łazienkę, najważniejsze jest, aby dobrze wykorzystać przestrzeń, tak aby była funkcjonalna i estetyczna. Oto kilka wskazówek jak zaprojektować małą łazienkę:

 

1. Odpowiednie meble.

Wybierz odpowiedni mebel: Jeśli masz mało miejsca, warto zastanowić się nad meblem łazienkowym z szafką lub szufladami, które pozwolą Ci schować ręczniki, kosmetyki i inne akcesoria. Dobrze, aby szuflady były szerokie i kosmetyki się w nich mieściły.

2. Lustra w łazience.

Zastosuj lustro: Lustro jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej łazienki, ale w małej łazience może pełnić dodatkową funkcję optycznego powiększenia przestrzeni. Możesz zamontować je nad umywalką lub zastosować rozwiązanie z lustrem za drzwiami szafki, dzięki czemu zyskasz dodatkowe miejsce na przechowywanie.

3. Spora ilość półek.

Zainwestuj w półki: Półki nad umywalką lub nad sedesem to doskonałe miejsce do trzymania kosmetyków i innych drobnych akcesoriów. Możesz również zainstalować półki pod sufitem, aby wykorzystać miejsce, które normalnie byłoby niewykorzystane.

4. Nadmiar szkodzi – czego nie robić w małej łazience.

Unikaj zbędnych elementów na wierzchu. W małej łazience lepiej unikać nadmiaru przedmiotów i dekoracji, ponieważ mogą one tylko przytłoczyć przestrzeń. Lepiej postawić na prostotę i minimalizm. Co możesz, ukryj w szafkach.

5. Oświetlenie łazienki jest kluczowe.

Zadbaj o oświetlenie: Dobre oświetlenie jest kluczowe w małej łazience, ponieważ pozwala optycznie powiększyć przestrzeń i dodać jej przytulności. Możesz zainstalować światło punktowe nad umywalką lub zastosować oświetlenie LED, które daje jasne i równomierne światło. Bardzo dobrze oświetla twarz światło po dwóch stronach lustra.

Pomysły jak urządzić małą łazienkę w Twoim domu.

6. Jak zaprojektować małą łazienkę – jasne kolory 

Wybierz neutralne kolory: Unikaj ciemnych i intensywnych kolorów, ponieważ mogą one optycznie pomniejszyć przestrzeń. Zamiast tego wybierz neutralne barwy, takie jak biel, szarość czy beż, które sprawią, że łazienka będzie wyglądać na większą i bardziej przestronną.

7. Meble na wymiar w małej łazience.

Zainwestuj w meble na wymiar: Mała łazienka wymaga specjalnie zaprojektowanych mebli, aby w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Skorzystanie z usług stolarza lub zakupienie mebli na wymiar pozwoli Ci cieszyć się idealnie dopasowanymi szafkami i półkami, które idealnie wpasują się w przestrzeń łazienki.

8. Wentylacja w łazience

Zadbaj o odpowiednią wentylację: W małej łazience ważne jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji, aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci i pleśni. Nie zasłaniaj kartek wentylacyjnych. Uwzględnij podcięcie w drzwiach.

9. Dobór sprzętów do łazienki ma znaczenie.

Wybierz odpowiednie urządzenia: W małej łazience ważne jest dobranie odpowiednich urządzeń, takich jak umywalka, sedes czy prysznic, które nie zajmą zbyt wiele miejsca. Możesz rozważyć zakup umywalki wpuszczanej w blat, kompaktowego sedesu lub prysznica z brodzikiem niskim lub bezbrodzikowym. Dzięki takim rozwiązaniom zaoszczędzisz sporo miejsca w swojej łazience.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, jak zaprojektować małą łazienkę zajrzyj do artykułu –  Pomysły na małą łazienkę.

Mam nadzieję, że te 10 praktycznych porad na zaprojektowanie małej łazienki pozwolą Ci lepiej urządzić Twoje wnętrze.

Zapraszam do obejrzenia 65 odcinka Kursu na wnętrze, omawiam w nim pomysły na małą łazienkę:

 
Zadzwoń