Zadzwoń Baterie do wanny wolnostojącej: jak je dobrać? - Projektowanie Wnętrz, Architekt / Projektant Wnętrz Poznań - Atoato

Baterie do wanny wolnostojącej: jak je dobrać?

Wanny wolnostojące coraz bardziej zyskują na popularności. Nie można się temu dziwić, w końcu są synonimem elegancji i luksusu. Wolnostojące wanny nadają też łazience całkiem innego, ponadużytkowego charakteru, dając przy tym szeroką możliwość montażu. Nasi klienci również decydują się na takie rozwiązanie, o ile metraż im na to pozwala. Pojawia się jednak pytanie: jakie baterie sprawdzą się przy wannie wolnostojącej?

Bateria wannowa wolnostojąca

Do wanien wolnostojących najczęściej wybierana jest wannowa bateria wolnostojąca, która wymaga jednak dostosowania instalacji wodnej i odpowiedniego poprowadzenia przyłączy. Stąd decyzja o wyborze wanny wolnostojącej i jej ulokowaniu, powinna iść w parze z wyborem baterii.

Bateria wielootworowa

Wybierając wannę wolnostojącą, nie trzeba się ograniczać wyłącznie do wolnostojącej baterii. Równie ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem są baterie wielootworowe. Są one instalowane w krawędzi wanny, korzystając z wyciętych otworów. W przypadku większości wanien akrylowych, wycinanie otworów nie powinno powodować uszkodzenia powierzchni. W dodatku wielu producentów wanien akrylowych, w sytuacji wycinania w nich otworów na baterię – nie przekreśla gwarancji na sam produkt.

Bateria ścienna

Tradycyjna bateria naścienna pojawia się w łazienkach najczęściej, choć nie za każdym razem odpowiada nowocześnie zaprojektowanym wannom wolnostojącym. Tradycyjnie montuje się je w całości, na wykończonej wcześniej powierzchni. Ich instalacja jest szybka i bezproblemowa, a w razie naprawy – użytkownik ma łatwy dostęp do całego mechanizmu oraz jego poszczególnych elementów. Zewnętrzny korpus baterii może pełnić w łazience nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też praktyczną.

Bateria podtynkowa

Naszą ostatnią propozycją, odpowiednią dla wanny wolnostojącej, jest bateria wannowo-prysznicowa podtynkowa, o bardzo nowoczesnym designie. Niestety, bateria podtynkowa sprawia, że wanna wolnostojąca musi znaleźć się zaraz przy ścianie. Nie ma zatem możliwości, aby została zamieszczona choćby w centralnej części łazienki.

Z tego względu baterie wannowe podtynkowe są rzadziej stosowane w naprawdę dużych łazienkach, które dają największe pole do aranżacji. Mimo to baterie podtynkowe są praktycznym rozwiązaniem dla osób, które cenią minimalizm i proste wzornictwo armatury łazienkowej.

Zadzwoń