Zadzwoń Dom, jako centrum wszechświata - Projektowanie Wnętrz, Architekt / Projektant Wnętrz Poznań - Atoato

Dom, jako centrum wszechświata

Spędzanie czasu w domu to nie ostateczność, ale świadomy wybór. Wyzwaniem, przed jakim stają obecnie projektanci jest zatem coś więcej, niż przytulne wnętrze. Kluczem jest stworzenie takiej przestrzeni, która będzie w pełni odpowiadała potrzebom domowników. Przestrzeni, która dopasuje się do ich sposobu pracy, trybu życia czy pasji, której oddają się w czasie wolnym.

Zalety bycia domatorem lub po prostu pracy w domu – można mnożyć w nieskończoność. Harmonogram dnia dopasowany do Waszych potrzeb, zrównoważona ilość snu czy upragniony work-life balance. Jest coś jeszcze co sprawia, że dobrze spędza Wam się czas w domu. To fakt, że jest on prawdziwym domem. Owa prawdziwość nie oznacza ideału rodem z katalogów wnętrzarskich czy popularnych kont w mediach społecznościowych. Chodzi o charakter domowników, przemawiający za pośrednictwem każdego detalu.

Jak osiągnąć taki efekt?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że można otaczać się wnętrzami, które są bardzo praktyczne, ale na tym ich zalety się kończą. Ale jeśli dom ma być podstawową przestrzenią Waszego życia, to potrzebujecie czuć się w nim dobrze i komfortowo. Potrzebujecie wnętrza, do którego będziecie chętnie wracać, a najchętniej wcale go nie opuszczać. Oto kilka elementów, które pomogą osiągnąć taki efekt.

1. Koce i poduszki

Z ich pomocą zakochacie się w wyglądzie swojego salonu czy sypialni. Można układać je na sofach, kanapach, łóżkach lub magazynować w sprytnych rozwiązaniach do przechowywania, które pozwolą zaoszczędzić nieco przestrzeni.

2. Zdjęcia, grafiki i obrazy

Mała grafika na ścianie robi ogromną różnicę. Nawet jeśli wieszacie ulubione zdjęcie z ostatnich wakacji, czy cytaty motywacyjne z Pineteresta, nadajecie swojemu wnętrzu kolorytu i niepowtarzalnego charakteru.

3. Dywany i dywaniki

Nie ma nic gorszego niż chodzenie po zimnej podłodze. Odczujecie to szczególnie, wstając z łóżka w sypialni. Dywany z jednej strony chronią przed zimnymi stopami, a jednocześnie zabezpieczają podłogi, redukują hałas oraz nadają pomieszczeniu różnorodność.

4. Oświetlenie

Dzięki kilku sprytnym rozwiązaniom oświetleniowym, nie tylko rozjaśnicie wieczorny mrok, ale uzyskacie przyjemny nastrój. Wnętrze zyska całkiem inny charakter, sprzyjający relaksowi w domowym zaciszu.

5. Bibeloty

To z pewnością nie nie jest wskazówka dla minimalistów, nie mniej jednak bardzo często możecie znaleźć takie rozwiązania w naszych projektach. To rodzinne pamiątki, przedmioty kolekcjonerskie i bibeloty najlepiej pokazują, kto zamieszkuje Wasz dom. Co prawda w czystym, uporządkowanym pokoju jest pewien urok, ale to nie znaczy, że nie znajdzie się w nim miejsce na ulubione książki czy kolekcję winyli. Zamiast je ukrywać lub się ich pozbywać, wystawcie je na pokaz, celebrując doświadczenia i rzeczy, które czynią Was tym, kim jesteście.

Zamiast czuć się, jakbyście mieszkali w pożyczonej przestrzeni bez wyrazu, będziecie otoczeni rzeczami, które kochacie. To z kolei pozwoli Wam poczuć się jak w domu z prawdziwego zdarzenia.

Zadzwoń