Zadzwoń Konsultacje online z architektem wnętrz - Projektowanie Wnętrz, Architekt / Projektant Wnętrz Poznań - Atoato

 

Na czym polegają konsultacje online z architektem wnętrz?

 

Dzisiejszy temat to konsultacje online z architektem wnętrz. Kiedy i czy warto je robić?   

Jest wtorek a ja już dziś po dwóch konsultacjach online, gdzie pomagałam moim klientom, zrobić szybką metamorfozę ich wnętrz. W pierwszej brakowało lamp i dodatków w drugiej ogólnej koncepcji na układ funkcjonalny. Rozmowa z kimś, kto siedzi w danej dziedzinie bardzo długo, pozwala podjąć szybsze decyzje i upewnić się, że obrany kierunek jest poprawny.

Część osób ma wybrane poszczególne elementy aranżacji wnętrz, ale nie umie je połączyć w całość. Niektórzy mają tylko zarys koncepcji, ale brakuje im detali, aby podjąć decyzję. Potrzebują osoby, która podpowie im czy idą w dobrą stronę lub, czy dane rozwiązanie będzie dla nich korzystne.

Konsultacja online z architektem wnętrz polega na przeprowadzeniu rozmowy przez internet między architektem a klientem, w celu omówienia projektu wnętrza i uzyskania profesjonalnych porad dotyczących jego aranżacji. Klient może przesłać architektowi wymiary pomieszczeń, zdjęcia, a także swoje oczekiwania i preferencje dotyczące projektu. Architekt przeprowadzi analizę przesłanych informacji, a następnie przedstawi klientowi kilka propozycji aranżacji, które mogą zostać omówione i ewentualnie zmodyfikowane. Celem konsultacji jest stworzenie aranżacji, który spełni oczekiwania klienta i będzie zgodna z potrzebami klienta oraz z zasadami ergonomii i funkcjonalności. Architekt wnętrz doradzi również w kwestii doboru odpowiednich materiałów, kolorystyki, mebli i oświetlenia.

Jak wyglądają konsultacje online z architektem?

 

 • Zaczynają się dużo wcześniej niż samo spotkanie.
 • Dostaje od klienta maila z pytaniami, zdjęciami, rzutami i bardzo często linkami do produktów, nad których zakupem się zastanawia.
 • Następnie muszę przeczytać wszystko i poszukać rozwiązań, przykładów.
 • Przygotowuje plik, w którym porządkuje informacje od klienta i odpisuje swoje uwagi.
 • Wklejam szkice i linki.
 • Dopiero po tym etapie mamy spotkanie najczęściej Google Meet.
 • Spotkanie online trwa 1-2 godziny w zależności, jaki pakiet kupuje klient.
 • Na spotkaniu omawiam obszary, z jakimi klient ma problem. Mówię, co ja bym zrobiła na miejscu klienta i dlaczego. Pokazuje rozwiązanie i produkty. Zadaje pytania, aby doprecyzować czy dobrze zrozumiałam intencje klienta z maila.
 • W trakcie staram się wklejać screeny z monitora i linki do produktów.
 • Na końcu robię krótkie podsumowanie i kończymy spotkanie.
 • Po spotkaniu daje dostęp do pliku online. Tak, aby klient miał informacje, o jakich rozmawialiśmy podczas spotkania. Dosyłam też wszystkie bonusy w tym kilka e-booków i wielką księgę sklepów gdzie jest ponad 150 linków do sklepów z wyposażeniem wnętrz.
 • Jak widzisz w szybki sposób konsultacje online z architektem wnętrz, rozwiązują większość twoich problemów.

 

W miesiącu mogę zrobić maksymalnie 4 konsultacje. Nieraz się zdarza, że mam czas tylko na jedną. Piszę książki, wydaje kursy online, mam spotkania z klientami, którzy zamawiają projekty wnętrz, więc mój czas jest bardzo ograniczony. Jeśli jednak czujesz, że potrzebujesz mojej pomocy, pisz śmiało, na pewno znajdziemy wspólny termin.  

Jeśli potrzebujesz pomocy i chciałbyś się ze mną spotkać, napisz wcześniej na design@atoato.pl. lub zapisz się – Konsultacje online z architektem.

 

Ile kosztują konsultacje online z architektem?

 

Wszystko zależy od osoby, która je robi i jakie ma doświadczenie. To tak jak z nauczycielem angielskiego. Jeśli jest nim licealista, który udziela korepetycji młodszym dzieciom, cena będzie inna, jeżeli profesor lub specjalista w danej dziedzinie też inna.

Mam 16 lat doświadczenia. Przerobiłam steki przypadków. Przeprowadziłam tysiące godzin spotkań i konsultacji. Jestem w stanie pomóc w większej ilości obszarów dotyczących wnętrz i najczęściej o wiele szybciej niż zrobiłaby to osoba po studiach. Dlaczego?

To proste na studiach nie otrzymujemy wiedzy umożliwiającej samodzielne projektowanie. Brakuje wiedzy technicznej i praktycznej. Dlatego często osoby zaczynające świadczą usługi na bardzo niskim poziomie cenowym. 

Każdy z nas ma wybór. Warto sprawdzić wiedzę danego architekta wnętrz wcześniej, poznać go bliżej np. za pomocą kanałów w social mediach. Dziś mamy taką możliwość, aby sprawdzić, czy sposób komunikacji danego projektanta nam odpowiada, czy nie. Oczywiście masz wybór i możesz zatrudnić studenta — on również musi się gdzieś i na kimś nauczyć zawodu. Pytanie tylko, czy Cię na to stać? Jeśli tylko interesują Cię wizualizacje, aby zobaczyć swój pomysł to pewnie taka praca będzie wystarczająca. Jeśli jednak potrzebujesz rysunków technicznych i nie chcesz płacić za błędy w projekcie, to musisz rozważyć, aby jednak udać się do specjalisty. Jeżeli nie stać Cię na projekt wnętrz wcale nie musisz go zamawiać po kosztach, ryzykując jakością. Możesz umówić się z na konsultacje online z architektem. 

Zapraszam Cię na mój kanał na Youtubie, gdzie dzielę się wiedzą i praktycznymi wskazówkami z aranżacji wnętrz. Być może to pozwoli podjąć Ci decyzję, czy warto skorzystać z mojego wsparcia.

Cena moich konsultacji wiążę się z czasem, jaki poświęcam, aby zapoznać się z informacjami przesłanymi przez klienta, ale również z szerokim zakresem moich kompetencji.


Przeczytaj, co o moich konsultacjach piszą sami klienci:

 

,,Skorzystałam z konsultacji online oferowanych przez p. Agnieszkę i jestem bardzo zadowolona. Było bardzo miło, rzeczowo, różne wątpliwości rozwiane, decyzje utwierdzone, kilka nowych pomysłów i konkretnych rozwiązań. Polecam wszystkim, którzy mają przy urządzaniu jakieś wątpliwości, gdzieś się zacięli w decyzjach lub nie mają pomysłu na jakieś rozwiązania. Jeśli będę miała taką potrzebę, chętnie skorzystam z konsultacji kolejny raz. Dodatkowo polecam skorzystać z ogromu wiedzy p. Agnieszki zawartej w jej książce o aranżacji, e-booku o kuchni oraz filmikach na YT. Naprawdę warto, wszystko, co potrzeba wiedzieć jest w zgromadzone jednym miejscu.”

Renata Sawicka

,,Bardzo polecam konsultacje u Pani Agnieszki. Zdecydowałam się na konsultację online, ponieważ miałam kilka wątpliwości co do aranżacji naszego domu. Pani Agnieszka pomogła mi połączyć moje pomysły, doradziła co i jak warto zmienić- tego właśnie potrzebowałam. Plus oczywiście namiary na konkretnego produkty to koszmarna oszczędność mojego czasu. Zdecydowanie jest to rozmowa, dialog, Pani Agnieszka na bieżąco reaguje na wszelkie pytania. Zdecydowanie chce wyczerpać temat. Bardzo profesjonalna z ogromem wiedzy. Świetnie zainwestowane pieniądze. Gdybym miała budować dom od zera, na pewno bym się do niej zgłosiła!”

Olga Kurowska

 

 

Jakie informację potrzebuję, aby przygotować się na konsultacje?

 

 • Pytania o aranżację wnętrz.
 • Pytania o układ funkcjonalny.
 • Linki do produktów, które wybrał.
 • Zdjęcia produktów do aranżacji wnętrz, które się podobają.
 • Zdjęcia inspiracji, które się podobają.
 • Rzuty lokalu w PDF.
 • Projekty wykonane przez klienta w programach 3d.
 • Wizualizacje z Internetu.
 • Wyceny i projekty z salonów z wyposażenia wnętrz.
 • Zdjęcia z mieszkania do metamorfozy.
 • Rysunki instalacji wod-kan i elektryki.
 • Swoje moodboardy.

 

Kiedy warto zamówić konsultacje z architektem?

 

Kupiłeś mieszkanie lub dom. Dzwonisz do ekipy remontowej, z prośbą o ofertę. Majster prosi Cię listę tego, co ma być zrobione i o projekt. Milczysz chwilkę. Projektu nie masz, nie wiedziałeś, że będzie potrzeby. Na dodatek potrzebne są numery kolorów farb, rodzaje płytek oraz rodzaj stelaża podtynkowego w łazience. Wpadasz na pomysł, że znajdziesz architekta, który zrobi projekt. Jak dzwonisz, wszyscy Ci odmawiają, ponieważ projektu nie da się zrobić w tydzień, ba nieraz 2 miesiące to za mało….

Może się też tak stać, że masz sporo pomysłów w głowie, część rzeczy już kupiłeś, ale nie wiesz, czy wszystko będzie ze sobą pasować.

Jeśli Twoje mieszkanie jest już na finiszu i nie masz już czas na zamówienie kompleksowego projektu wnętrz, który trwa nieraz kilka miesięcy, wsparcie profesjonalisty będzie bezcenne.

Zdaję sobie sprawę z tego, że część osób nie ma odpowiedniego budżetu na zamówienie projektu. Z wieloma rzeczami sobie radzi. Zamiast powierzać całość projektu architektowi, decyduje się na same konsultacje. 

 

Co piszą inni o konsultacjach online?  

 

,,Zastanawiasz się, czy przez godzinę spotkania online możliwe jest wypracowanie rozwiązań, które odpowiedzą na Twoje potrzeby modyfikacji wnętrza? Też się nad tym zastanawiałam ???? Zachęcona jednak treściami Pani Agnieszki przekazywanymi podczas webinarów i live’ów postanowiłam zaryzykować. To był strzał w 10! Okazało się, że przez godzinę można wypracować nie jedną a kilka koncepcji na skomplikowane wnętrze (1 pokój a łączy w sobie salon, sypialnię, biuro, jadalnię i częściowo plac zabaw ;)), omówić dobre praktyki przy urządzaniu multifukcjonalnego pomieszczenia i otrzymać listę zakupów. Najbardziej doceniam bieżące reagowanie na sugestie ze strony Pani Agnieszki i szybkie przechodzenie do kreowania rozwiązań. Jeśli zależy Ci na fachowej pomocy i konkretnym doradztwie, doskonale trafiłeś/łaś!”

Gosia Łabędź

Polecam konsultację u Pani Agnieszki. Można się naprawdę dużo dowiedzieć i co ważniejsze na temat, który nas interesuje, Pani Agnieszka nie rzuca ogólnikami, proponuje konkretne rozwiązania dostosowane do potrzeb. Duży plus za to, że Pani Agnieszka odpisuje również na maile, już po przeprowadzeniu konsultacji, także, jeśli coś umknie na spotkaniu, można jeszcze dopytać później.

Lidia Maria

 

Mam nadzieję, że teraz już wiesz, czy konsultacje online z architektem są dla Ciebie, czy jednak lepiej zamówić projekt kompleksowy. Jeśli interesuje Cię temat planowania remontu, zajrzyj do mojego wpisu Plan wykończenia mieszkania. 

Zadzwoń