Książka o urządzaniu wnętrz

Książka „Od inspiracji do aranżacji. Czyli jak pięknie mieszkać„ to świetny podręcznik urządzania wnętrz.

Praca twórcza, jaką zajmuje się już od młodzieńczych lat, wypełnia mi większość czasu – z wyłączeniem czasu dla rodziny. Nie ma chyba dnia, w którym nie wymyśliłabym czegoś nowego i nie zapragnęła tego urzeczywistnić. Czasami czuję się jak wróżka, która może spełniać marzenia innych, a kiedy mam gorszy dzień, otwieram maila z podziękowaniami od klientów i od razu jest mi lepiej.

Książka o aranżacji wnętrz jest połączeniem poradnika, zeszytu ćwiczeń, podręcznika i albumu ze zdjęciami. Pokazuje jak krok po kroku urządzić swój dom lub mieszkanie. Nie zabraknie w niej informacji dotyczących dobierania koloru do wnętrza, łączenia stylów czy rozplanowania funkcji. Mam nadzieję, że dzięki niej odmienisz nie tylko wnętrze swojego domu, ale też swoje życie. Co ty na to? Jesteś gotowy? Nie boisz się? Podejmiesz wyzwanie? – Tak właśnie zaczyna się moja książka, która ma nie tylko nauczyć czytelnika poszczególnych kroków projektowania swojego domu ale również zainspirować do odnalezienia swojego indywidualnego stylu.

Niektórzy mają talent do liczb, a ja potrafię wymyślać i pomagać ludziom w zmianie ich otoczenia, miejsca pracy i domu. Nie ma większej satysfakcji niż przemiana pustego lub banalnego wnętrza w funkcjonalną, piękną przestrzeń. Liczę na to, że dzięki tej książce i ty poczujesz przypływ pozytywnej energii do stworzenia domu swoich marzeń.

Dom to nie tylko dach nad głową

Zmieniając wnętrze, w którym żyjemy, możemy zmienić również swoje życie. Brzmi banalnie, a jednak to prawda. Jak się czujesz, wchodząc do swojego obecnego domu? Witają cię porządek, harmonia i ład czy może już na wejściu jesteś rozdrażniony i najchętniej nic byś nie robił? Właśnie te emocje mówią, czy i ile zmian powinieneś wprowadzić, żeby zmienić obecny stan rzeczy.

Miejsce, w którym funkcjonujemy na co dzień, powinno być naszym azylem, dawać radość, spokój oraz wytchnienie od codziennych obowiązków i stresów. Nie ma jednej recepty na idealnie urządzony dom. Ważne, aby twój dom był funkcjonalny, niezagracony i spójny z tym, co lubisz i ze stylem, jaki ci się podoba.

Radość projektowania

Nigdy nie traktuj urządzania domu jak zła koniecznego. Odbije się to nie tylko na osobach wokół ciebie, ale też na wyglądzie wnętrza. Zastanów się, co jest dla ciebie ważne: poczucie bezpieczeństwa, atmosfera ciepła, przytulność czy zachowanie otwartej przestrzeni? Jeśli chcesz, aby dom wyglądał na duży i jasny, nie zasłaniaj okien ciemnymi kotarami, a ścian nie maluj na szaroburo. Twoje wnętrze pokaże, co masz w sercu.

Książka o urządzaniu mieszkania – co w niej znajdziesz?

W książce o urządzeniu mieszkania znajdziesz:

 • praktyczne porady jak odnaleźć swój własny styl,
 • jak dobrać kolory do wnętrza,
 • jak policzyć koszty remontu,
 • jak znaleźć wykonawcę,
 • z czego wykonać meble,
 • jak dobrać oświetlenie,
 • jak zaplanować układ funkcjonalny mieszkania lub domu,
 • jak policzyć koszty poszczególnych mebli, lamp, i materiałów niezbędnych do remontu domu,
 • co decyduje o wyborze ekipy remontowej i stolarskiej,
 • jak stworzyć harmonogram prac remontowych

Oprócz tego dowiesz się:

 • jakich błędów unikać przy remoncie,
 • na co szczególnie zwracać uwagę przy urządzaniu wnętrz,
 • jak zaznaczyć punkty świetlne i elektryczne dla wykonawcy,
 • jakie pytania zadawać fachowcom z którymi chcesz współpracować,
 • na jakie elementy długo się czeka i kiedy je zamawiać – drzwi i podłogi

Dla kogo jest książka o urządzaniu wnętrz?

Jeśli nie wiesz jak dobrać styl do wnętrza, łączyć ze sobą barwy. Boisz się, że popełnisz jakieś błędy. Nie umiesz zaplanować całego procesu remontu. Chciałbyś dowiedzieć się jak wybrać wykonawców i policzyć koszty remontu. To ta książką z pewnością Ci w tym pomoże. Już dziś możesz pobrać wprowadzenie do książki i przekonać się, że jest właśnie dla Ciebie.

Opinie o książce:

,,Od siebie chciałabym dodać, że jako osoba właśnie budująca i urządzająca dom znalazłam wiele cennych rad w Pani książce – a przede wszystkim mnóstwo inspiracji. Projekty są obłędne! Ta książka otwiera oczy na wiele spraw: od praktycznych kwestii związanych z remontem (ekipa, pieniądze), po sprawy przyjemniejsze (wybór kolorów, dodatków), kończąc na postrzeganiu pracy projektanta wnętrz i samej usługi projektowania (mnie się wydawało, że to rozwiązanie wyłącznie dla ludzi z grubym portfelem i że ładnie urządzone wnętrze zawsze musi kosztować krocie). Plusem są też zdjęcia – kupujemy oczami. Wartościowa rzecz – na pewno będę do niej wracać, bo przede mną jeszcze wiele wyborów.” Joanna Fiuk

Książkę możesz kupić książka o urządzaniu wnętrz wybierz dla siebie najlepszy pakiet.