Zadzwoń Książka o projektowaniu wnętrz - Od inspiracji do aranżacji. Czyli jak pięknie mieszkać. - Projektowanie Wnętrz, Architekt / Projektant Wnętrz Poznań - Atoato

Książka o projektowaniu wnętrz

Książka o projektowaniu wnętrz „Od inspiracji do aranżacji. Czyli jak pięknie mieszkać” to świetny podręcznik urządzania wnętrz dla wszystkich, którzy urządzają swój własny dom, jak i dla tych, którzy stawiają pierwsze zawodowe kroki w projektowaniu wnętrz.

Praca twórcza, którą zajmuję się już od młodzieńczych lat, wypełnia mi większość czasu – z wyłączeniem czasu dla rodziny. Nie ma chyba dnia, w którym nie wymyśliłabym czegoś nowego i nie zapragnęła tego urzeczywistnić. Czasami czuję się jak wróżka, która może spełniać marzenia innych, a kiedy mam gorszy dzień, otwieram maila z podziękowaniami od klientów i od razu jest mi lepiej.

 

Ta książka o projektowaniu wnętrz jest połączeniem poradnika, zeszytu ćwiczeń, podręcznika i albumu ze zdjęciami. Pokazuję w niej jak krok po kroku urządzić swój dom lub mieszkanie. Nie brakuje w niej informacji dotyczących dobierania koloru do wnętrza, łączenia stylów czy rozplanowania funkcji. Mam nadzieję, że dzięki niej odmienisz nie tylko wnętrze swojego domu, ale też swoje życie. Co ty na to? Jesteś gotowy? Nie boisz się? Podejmiesz wyzwanie? – Tak właśnie zaczyna się moja książka, która ma nie tylko nauczyć czytelnika poszczególnych kroków projektowania swojego domu, ale również zainspirować do odnalezienia swojego indywidualnego stylu.

 

Niektórzy mają talent do liczb, a ja potrafię wymyślać i pomagać ludziom w zmianie ich otoczenia, miejsca pracy i domu. Nie ma większej satysfakcji niż przemiana pustego lub banalnego wnętrza w funkcjonalną, piękną przestrzeń. Liczę na to, że dzięki tej książce i ty poczujesz przypływ pozytywnej energii do stworzenia domu swoich marzeń.

 

Dom to nie tylko dach nad głową

 

Zmieniając wnętrze, w którym żyjemy, możemy zmienić również swoje życie. Brzmi banalnie, a jednak to prawda. Jak się czujesz, wchodząc do swojego obecnego domu? Witają cię porządek, harmonia i ład czy może już na wejściu jesteś rozdrażniony i najchętniej nic byś nie robił? Właśnie te emocje mówią, czy i ile zmian powinieneś wprowadzić, żeby zmienić obecny stan rzeczy.

 

Miejsce, w którym funkcjonujemy na co dzień, powinno być naszym azylem, dawać radość, spokój oraz wytchnienie od codziennych obowiązków i stresów. Nie ma jednej recepty na idealnie urządzony dom. Ważne, aby twój dom był funkcjonalny, niezagracony i spójny z tym, co lubisz i ze stylem, jaki ci się podoba.

 

Radość z samodzielnego projektowania domu

 

Nigdy nie traktuj urządzania domu jak zła koniecznego. Odbije się to nie tylko na osobach wokół ciebie, ale też na wyglądzie wnętrza. Zastanów się, co jest dla ciebie ważne: poczucie bezpieczeństwa, atmosfera ciepła, przytulność czy zachowanie otwartej przestrzeni? Jeśli chcesz, aby dom wyglądał na duży i jasny, nie zasłaniaj okien ciemnymi kotarami, a ścian nie maluj na szaro buro. Twoje wnętrze pokaże, co masz w sercu.

 

Książka o projektowaniu wnętrz – co w niej znajdziesz?

 

W tej książce o urządzeniu wnętrz znajdziesz kluczowe informacje, aby urządzić samodzielnie swój dom:

 • praktyczne porady jak odnaleźć swój własny styl,
 • jak dobrać kolory do wnętrza,
 • tematy związane z liczeniem kosztów remontu,
 • porady przy wyborze wykonawcy,
 • z czego wykonać meble — omawiam materiały,
 • jak dobrać oświetlenie,
 • wspieram w planowaniu układ funkcjonalnego mieszkania lub domu,
 • jak policzyć koszty poszczególnych mebli, lamp, i materiałów niezbędnych do remontu domu,
 • co decyduje o wyborze ekipy remontowej i stolarskiej,
 • jak stworzyć harmonogram prac remontowych

 

Oprócz tego dowiesz się:

 

 • jakich błędów unikać przy remoncie domu,
 • na co szczególnie zwracać uwagę przy urządzaniu wnętrz,
 • jak zaznaczyć punkty świetlne i elektryczne dla wykonawcy,
 • jakie pytania zadawać fachowcom, z którymi chcesz współpracować,
 • na jakie elementy długo się czeka i kiedy je zamawiać – drzwi i podłogi

 

Dla kogo jest moja książka o projektowaniu wnętrz?

 

Jeśli:

 • nie wiesz jak dobrać styl do wnętrza, łączyć ze sobą barwy.
 • boisz się, że popełnisz jakieś błędy.
 • nie umiesz zaplanować całego procesu remontu.
 • chciałbyś dowiedzieć się jak wybrać wykonawców i policzyć koszty remontu.

To ta książką z pewnością Ci w tym pomoże. Już dziś możesz pobrać wprowadzenie do książki i przekonać się, że jest właśnie dla Ciebie. Oprócz tego, gorąco zachęcam Cię do przeczytania artykułów, które znajdziesz na blogu.

 

Czy ta książka jest dla architektów i projektantów wnętrz? 

 

Tak. Szczególnie dla tych, którzy początkują lub chcą uporządkować sobie wiedzę i etapy projektowe. Pokazuję w niej, z jakich etapów składają się moje projekty. Na jakie elementy należy zwracać szczególną uwagę. Opisuje budżetowanie od pierwszego spotkania z klientem, ale nie omijam również tematów związanych z projektowaniem oświetlenia, elektryki czy instalacji wod.-kan. Omawiam materiały używane przy projektowaniu mebli oraz wskazuję gdzie kupować poszczególne elementy aranżacji wnętrz. Staram się też ostrzegać przed częstymi błędami, o których niestety mało kto wie. Projektowanie wnętrz może być super przygodą, jeśli się do niej przygotujemy. Przygotowałam również wprowadzenie do książki o urządzaniu wnętrz – nie jest to jej kilka stron, ale pokazuję jak działam i myślę. 

Wprowadzenie do książki możesz pobrać tutaj.

 

Opinie o książce:

,,Od siebie chciałabym dodać, że jako osoba właśnie budująca i urządzająca dom znalazłam wiele cennych rad w Pani książce – a przede wszystkim mnóstwo inspiracji. Projekty są obłędne! Ta książka otwiera oczy na wiele spraw: od praktycznych kwestii związanych z remontem (ekipa, pieniądze), po sprawy przyjemniejsze (wybór kolorów, dodatków), kończąc na postrzeganiu pracy projektanta wnętrz i samej usługi projektowania (mnie się wydawało, że to rozwiązanie wyłącznie dla ludzi z grubym portfelem i że ładnie urządzone wnętrze zawsze musi kosztować krocie). Plusem są też zdjęcia – kupujemy oczami. Wartościowa rzecz – na pewno będę do niej wracać, bo przede mną jeszcze wiele wyborów.” Joanna Fiuk

 

Książka o urządzaniu wnętrz jest dostępna tutaj. Wybierz dla siebie najlepszy pakiet i mieszkaj pięknie.

 

 

Zadzwoń