Zadzwoń Panton 2022 - Projektowanie Wnętrz, Architekt / Projektant Wnętrz Poznań - Atoato

paleta kolorów panton 2022 i ncs

Kolor roku 2022 według Instytutu Pantona

 

„Kolor Roku Pantone odzwierciedla to, co dzieje się w naszej globalnej kulturze, wyrażając to, na co ludzie, szukając tego koloru, mogą mieć nadzieję odpowiedzieć. Stworzenie nowego koloru po raz pierwszy w historii naszego edukacyjnego programu kolorystycznego Pantone Color of the Year odzwierciedla globalną innowacyjność i transformację. Ponieważ społeczeństwo nadal uznaje kolor za kluczową formę komunikacji oraz sposób wyrażania i wpływania na idee i emocje oraz angażowania się i łączenia, złożoność tego nowego czerwonego fioletu nasyconego niebieskim odcieniem podkreśla ogromne możliwości, które przed nami stoją”. –  Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute.

 

Co roku eksperci Pantona analizuje trendy ze świata mody, wnętrz, sztuki, rozrywki czy warunków społeczno-ekonomiczne.  Wpływy mogą również wynikać z nowych technologii, materiałów, tekstur i efektów wpływających na kolor, odpowiednich platform mediów społecznościowych. Od 23 lat kolor roku Pantone ma wpływ na rozwój produktów i decyzje zakupowe w wielu branżach, w tym w branży wyposażenia wnętrz. Pantone Color Institute współpracuje z globalnymi markami, aby skutecznie wykorzystywać moc, psychologię i emocje koloru w strategii projektowania.

 

Żyjemy w czasach niepewności. Instytutu wybrał kolor Very Peri –  jako symbol globalnego ducha czasu i przemiany, przez którą obecnie przechodzimy.  Zmieniają się nasze potrzeby względem tego, gdzie i jak mieszkamy. Dom stał się dla nas azylem. Miejscem nie tylko życia, ale również pracy i nauki, gdzie kilka pokoleń razem uczy się funkcjonowania 24 h. Biorąc pod uwagę okresy izolacji wzrosła potrzeba bycia bliżej natury. We wnętrzach pojawiło się więcej koloru zielonego, ale i niebieskiego. Oba mają zbawienny wpływ na nasz umysł i ciało.

kolor roku 2022 we wnętrzach

Kolor Very Peri ilustruje fuzję współczesnego życia i sposób, w jaki trendy kolorystyczne w cyfrowym świecie manifestują się w świecie fizycznym. Projektowanie cyfrowe otwiera drzwi do wirtualnego świata. Google 3d – do oglądania wnętrz  są z nami już jakiś czas, ale dopiero teraz ludzie zaczynają korzystać z nich na większą skalę. Duży wpływ na świat wnętrz mają też przestrzenie tworzone w świecie wirtualnym. Rośnie popularność metawersu i rosnąca społeczność artystyczna w cyfrowej przestrzeni.

Kolor Very Peri to niebiesko-fioletowy odcień, który ma w sobie czerwień.

Very Peri odpowiedniki kolorów:  

  • Pantone: PANTONE 17-3938 TPG
  • RGB: 102, 103, 171
  • HEX/HTML: #6667AB
  • CMYK (approximation): 40, 40, 0, 33
  • Szukałam kolor zbliżonego w NCS i znalazłam ten NCS S 3040 – R70B

 

paleta kolorów panton 2022 i ncs

Ten niebiesko fioletowy odcień bardzo ładnie komponuje się z ciepłym drewnem np. podłoga czy drewniany stół.  Szarości w połączeniu z marmurem dają nam bardzo eleganckie wnętrze o lekko chłodnym stylu. Jeśli chcesz wnętrze ocieplić, możesz dać odcień cielisty który, będzie pięknie kontrastowała z naszym niebieskim. Urządzając wnętrze możesz dodać kolory Pantona 2022 w postaci poduszek, pledów, wazonów czy obrazów. Dobrym dodatkiem do niego będzie zarówno kolor Very Peri, jaki jaśniejsze odcienie fioletu i niebieskiego. Jeśli lubisz większe kontrasty, możesz zastosować również meble lub dekoracje w kolorze zielonym.

 

Kolor Panton 2022 nie jest super popularnym kolorem we wnętrzach.

 

Szukając inspiracji, znalazłam tylko kilka produktów w tym nietypowym kolorze Very Peri. Jestem Ciekawa czy Tobie ten kolor się podoba?  Widzisz ten kolor u siebie we wnętrzu?

Tapeta w kolorze Pantona 

wnętrze z tapetą w kolorze panton 2022

Fioletowe meble – troszkę inny odcień niż ten Pantonowski.

panton 2022

 

Wzory w kolorze Panton 2022 – pokazują, jak mogą wyglądać tkaniny, dywany, zasłony czy tapety.

wzory w kolorze panton 2022

stolik w kolorze panton 2022

łózko w kolorze panton 2022

Po więcej inspiracji kolorystycznych zajrzyj – > Projekty wnętrz 

Zadzwoń