Zadzwoń Podokienne baterie kranowe - 5 inspiracji - Projektowanie Wnętrz, Architekt / Projektant Wnętrz Poznań - Atoato

Podokienne baterie kranowe – nasze propozycje

Kuchnia jest miejscem, które daje nam duże pole manewru, jeżeli chodzi o rozwiązania aranżacyjne. Każdego dnia spędzamy w niej sporo czasu, dlatego dobrze jest wybrać dla niej taki projekt, który będzie nie tylko praktyczny, ale też miły dla oka. Jedną z takich inspiracji są podokienne baterie kranowe, które coraz częściej pojawiają się w polskich domach.

Jakie możliwości daje nam ten wariant?

Nie do końca oczywistym, a jednocześnie bardzo ważnym czynnikiem, przemawiającym na korzyść umieszczania zlewu pod oknem – jest przyjemność, jaką daje korzystanie z tego sprzętu. Wykonywanie rutynowych czynności można połączyć ze spoglądaniem, chociażby na ogród.

Zlewozmywaki wyposażone w podokienne baterie kranowe pozwalają też cieszyć się światłem dziennym przez większość dnia. To z kolei znacznie podnosi komfort pracy w tej części kuchni.

Czy zlew pod oknem to dobry pomysł?

Podokienne baterie kranowe mają również swoich przeciwników, którzy podkreślają utrudniony dostęp do okna, brak możliwości powieszenia suszarki na naczynia czy trudności z zamontowaniem grzejnika. Czasem jednak tylko takie rozwiązanie wchodzi w grę z aranżacyjnego punktu widzenia, dlatego warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego rodzaju baterii.

Jaką baterię podokienną wybrać?

Umieszczając zlew pod oknem, musicie być przygotowani na wybór specjalnych, przeznaczonych do tego celu baterii. Świetnym rozwiązaniem są składane baterie kranowe, dzięki którym otwieranie okna nie będzie sprawiało najmniejszych trudności. Poszczególne modele mogą się jednak różnić pod względem systemu składania.

Zdjęcie 1 i 2

Producent: Cooke&Lewis

Stylowa i funkcjonalna bateria, która uzupełnia wyposażenie nowoczesnej kuchni. Armatura ta wykonana jest z mosiądzu pokrytego chromowaną powłoką, dzięki czemu jest wytrzymała i lśniąca. Bateria jest wyposażona w długą wylewkę oraz pojedynczy uchwyt do regulacji strumienia wody.

Zdjęcie 3 i 4

Producent: Blanco

Smukła bateria w kolorze chromu, pasująca stylem do każdej kuchni. Posiada płytkę ze stali nierdzewnej, która zwiększa stabilność kranu.

Zdjęcie 5 i 6

Producent: Teka

Bateria o dość wysokiej wylewce – charakteryzuje się wyjątkową funkcjonalnością. Dzięki temu rozwiązaniu można ją bez problemu zamontować pod każdym oknem. Mieszacz jest oddzielną częścią baterii, więc potrzebuje oddzielnego otworu, który trzeba wyciąć.

Zdjęcie 7 i 8

Producent: Deante

Kolejna bateria z chromowanym wykończeniem, w kształcie litery U. Wylewka składa się w taki sposób, ze można ją całkowicie schylić do wewnątrz zlewu.

Zdjęcie 9 i 10

Producent: Maia

Bateria nieco droższa, ale za to z obrotem o 360 stopni. Po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca, dlatego zmieści się nawet w małym zlewie.

Zadzwoń