Zadzwoń Projekty wnętrz online - jak wygląda współpraca i czy warto? - Projektowanie Wnętrz, Architekt / Projektant Wnętrz Poznań - Atoato

Projekty wnętrz online – czy i dlaczego warto

Projekt wnętrz online – czy warto?

Jak to, tak bez spotkania na żywo też się uda? Uda się i to równie dobrze, jak przy projektowaniu wnętrz, gdy spotykamy się z klientami na żywo. Uda się dlatego, że ten system pracy zdalnej mamy sprawdzony – robimy to już 14 lat! Nasze projekty online zostały zrealizowane przez inwestorów w różnych krajach.

Projekt online jest dla klienta bardzo wygodny i przyjemny. Inwestor poświęca czas na wszystkie sprawy związane z projektem, kiedy ma na to ochotę, z dowolnego miejsca na świecie. Projektant dostarcza zdjęcia, filmiki, wizualizacje, rysunki techniczne i niezbędne materiały poprzez link do foldera umieszczonego w chmurze.

Współpracując z nami macie dostęp do projektu i całej tworzonej równolegle dokumentacji 24 h na dobę – całość dostępna jest w katalogu online. Łatwość polega na tym, że sprawdzanie projektu i przejrzenie informacji, jest dostępne z każdego urządzenia, z dostępem do internetu. Zacznijmy jednak od początku.

Jakie są zalety projektu zdalnego?

Po pierwsze możecie zając się swoją pracą. Nie tracicie czasu na wyszukiwanie każdego elementu aranżacji wnętrz – potrafi ich być nawet 200 w jednym domu. Tworzymy dla was wstępny kosztorys, który jest trudny do wykonania przez osobę niedoświadczoną. W poszczególnych etapach projektu nasz Excel zmienimy tak, aby mieć kontrolę nad wydatkami.

Nie sztuka jest oddać piękne wizualizacje i na samym końcu powiedzieć klientowi, że teraz będzie potrzebował 800 tys. na wykończenie. Dlatego tak ważną rolę odgrywa u nas, oszacowanie realnych kosztów. Klient zyskuje pewność, na co może sobie pozwolić, a projektant nie tworzy utopijnych, nierealnych do wykonania projektów.

Kolejną zaletą projektów online jest wybór projektanta, który mieszka za daleko, abyśmy mogli go odwiedzić. Załóżmy, że oglądaliście mój kanał na YouTube Studio Atoato i bardzo chcielibyście z nami pracować, ale mieszkacie w Holandii. Nie musicie rezygnować ze współpracy i przyjeżdżać do Polski, choć, zdarzali mi się klienci, którzy przylecieli z Francji, aby nas poznać i podziękować za projekt:)

Plusem w projektowaniu wnętrz online, jest łatwość w komentowaniu projektu i szybkość odpowiedzi, jakie możemy sobie nawzajem udzielić. Zauważyłam, że spora część klientów – tych lokalnych – rezygnuje z przyjeżdżania na spotkanie – stostawiając swoje pytania pod poszczególnymi wizualizacjami. Cenią sobie możliwość angażowania się w projekt w swoim czasie wolnym, często wieczorami czy w nocy. My z kolei możemy odpowiedzieć na pytania i sugestie, w godzinach pracy biura, następnego dnia.

Klient dostaje od nas, od pierwszego etapu, katalog z produktami użytymi w modelu 3d. Nie dobieramy ich na końcu, ale od razu. Po pierwsze wiemy wtedy, jak będzie wyglądać całe mieszkanie po realizacji, po drugie klient nie musi marnować czasu na szukanie ,,tańszych zamienników” i domyślać się, jaki efekt czeka go po remoncie.

Projekty wnętrz online – jak przebiega współpraca?

Dzisiejszy świat online daje nam sporo ułatwień i skraca dystans. Rozwój technologii spowodował, że dla architektów zniknęły wszelkie granice, a projekty można wykonać na całym świecie.
Dlatego Atoato pracuje dla klientów w całej Polsce oraz szczególnie rodaków rozsianych po Europie.

Projekt online – od czego zaczynamy?

Jeżeli chcesz z nami współpracować, to po prostu napisz maila lub zadzwoń – poznaj nas i sprawdź, czy to właśnie my będziemy najlepszym wyborem… Warto zamienić parę słów z projektantem i sprawdzić, czy nadajemy na tej samej fali-miła atmosfera i pełne zrozumienie potrzeb jest nieocenione.

Inwentaryzacja pomieszczeń

Projekt zdalny można wykonać na podstawie dokumentacji od dewelopera, architekta lub gotowego projektu zakupionego na rynku. Jeżeli czeka Was remont domu czy mieszkania z rynku wtórnego lub chcecie zmienić po prostu wnętrza domu, w którym mieszkacie, potrzebne są wymiary przez Was sporządzone.

Potrzebujemy od inwestora kilku szczegółowych wymiarów z domu (czasem są to mebli, które mają zostać). Na początku klienci mają obawy, jak takie pomiary zrobić? Nie jest to jednak takie trudne. Wystarczy miarka, jak jest możliwość miarka laserowa i filmik od nas – jak precyzyjnie wykonać taką małą inwentaryzację w domu.

Dzięki temu otrzymamy wszystkie niezbędne wymiary, aby zaprojektować piękne i funkcjonalne wnętrza… Z naszym filmikiem i wytycznymi okazuje się, że Wasza inwentaryzacja to przysłowiowa bułka z masłem.
Oprócz pomiarów warto przesłać nam zdjęcia aktualnego stanu domu (pozwoli nam to wychwycić parę szczegółów). Takie zdjęcia najlepiej wykonać w ciągu dnia, aby były jasne. Warto zrobić zdjęcia stając w 4 narożnikach pomieszczenia i pokazać ujęcie na każdą ścianę nie zapominając o suficie.

Jeśli pomiary są wykonane, przechodzimy do najważniejszych – spraw – wytyczne projektowe oraz ustalenie budżetu.

Projekt wnętrza online – wytyczne projektowe

Jedna sprawa to inspiracje, a więc wszystko to o czym marzycie, aby znalazło się w Waszym nowym domu. Jak je przesłać?
Możecie utworzyć katalog na Pinterest lub stworzyć folder ze zdjęciami. Czasami po prostu przesyłacie zdjęcia w kolejnych wiadomościach e-mail. Prosimy, abyście “wkładali” tam zdjęcia całych przestrzeni, które Wam się podobają lub pojedynczych rozwiązań, elementów czy produktów.

Druga bardzo ważna sprawa to wypełnienie formularza, który przesyłamy wcześniej na maila. Formularz to ponad 80 pytań, które muszą paść w rozmowie, abyśmy poznali Wasze potrzeby… Przesyłamy go wcześniej do wypełnienia, abyście mogli na spokojnie w domu przemyśleć niektóre kwestie, przedyskutować wspólnie z żoną czy mężem:)

W formularzu każde pytanie podparte jest grafiką czy zdjęciem, więc łatwo podjąć decyzję czy chcemy np. jedno, czy dwukomorowy zlew w kuchni, czy preferujemy wannę w zabudowie, czy wolnostojącą… dylematów jest wiele. Na szczęście precyzyjne pytania i lista pozwoli wydobyć nam wszystkie Wasze potrzeby.

Spotkanie online

Wszystkie informacje zdobyte za pomocą formularza oraz inspiracje przenosimy do dokumentu Wytyczne Projektowe. Będziecie mieć do niego dostęp 24 h i jest to dokument z opcją komentowania. Będzie to o tyle przydatne, że po spotkaniu online, które przeprowadzimy, będziecie mieli sporo przemyśleń i naniesienie ich w tej formie będzie bardzo łatwe.
Spotkanie online umawiamy najczęściej na Skype – dzięki temu możemy udostępniać nasze monitory i precyzyjnie omawiać każde pomieszczenie, inspiracje, produkty itp.

Na tym pierwszym spotkaniu omawiamy również Budżet.
Tak budżet tworzymy przed przystąpieniem do prac projektowych (po każdym etapie jest on modyfikowany), jest on bardzo szczegółowy już na początku i nie pomijamy w nim żadnych materiałów… Tak więc kosztorys zaczyna się od największych kosztów dotyczących np. ekipy remontowej czy stolarza a kończy na ramce na obrazek w pokoju dziecka… Liczymy wszystko precyzyjnie- wiemy, że bez policzenia kosztów nie zrealizujecie projektu…

Ok. Wytyczne projektowe spisane, budżet ustalony, wymiary przekazane.

Teraz my zabieramy się za pracę, a Wam pozostaje cieszyć się czasem z rodziną, własnymi pasjami i czekać na efekty.

Sam proces projektowy nie różni się niczym od procesu, jaki mamy przy projektach stacjonarnych, dlatego zobacz nasz

proces projektowania wnętrz

Projekt online – zakres

Otrzymujesz pełny projekt wnętrza, stworzony na budżecie z profesjonalną dokumentacją techniczną zarówno dla wykonawców, stolarzy, jak i wszystkich osób uczestniczących w procesie urządzania wnętrza.

Podlinkowane produkty z cenami: W katalogu Pinterest jest dostęp do wszystkich produktów 24 h na dobę, z każdego miejsca z dostępem do internetu (w telefonie na okrągło) dlatego zamawianie jest takie proste, bo nie musi się inwestor martwić, kiedy i gdzie wszystko zamawiać.

Nie ma ryzyka nietrafionych zakupów, gdyż wszystkie kolory czy też struktury i materiały fotografujemy dla Was i umieszczam w plikach, do których dostęp dla inwestora i wykonawcy jest 24 h/dobę (przydatne to jest, gdy jesteśmy np. w sklepie z farbami lub gdy zamawiamy sofę).

Kontrola wydatków – dostęp do formularza z budżetem (dostęp 24 h), który na bieżąco zmieniamy. Darmowe konsultacje na Skype i przez telefon. Profesjonalnie stworzony brief ze wszystkimi wytycznymi, jakie zostaną wspólnie skonsultowane. Uzupełniony o zdjęcia, inspiracje, linki z możliwością komentowania i zadawania pytań. Dostęp do katalogu produktów online dostępnego 24 h. Zamieszczamy w nim na bieżąco użyte, konkretne produkty potrzebne do aranżacji wraz z cenami i miejscem, gdzie można je kupić.

Dopracowaliśmy każdy szczegół – to się musi udać:)

To co… zaczynamy? Napisz do nas design@atoato.pl

Zadzwoń