Zadzwoń Styl wnętrza: co mówi o jego właścicielach? - Projektowanie Wnętrz, Architekt / Projektant Wnętrz Poznań - Atoato

Styl wnętrza: co mówi o jego właścicielach?

Styl projektowania wnętrz oddaje Waszą wewnętrzną osobowość i charakter, widoczne w wystroju domu czy mieszkania. Wasz dom jest miejscem, w którym spędzacie znaczną część dnia, dlatego warto uczynić z niego, otoczenie dające komfort i relaks.

Z tego względu przestrzeń życiowa powinna odzwierciedlać unikalne cechy i zainteresowania domowników. Jednak skąd czerpać informacje o tym, jaki styl lub schemat projektowy dokładnie Was reprezentuje i jak go zdefiniować?

Rozejrzyjcie się wokół siebie, a zauważycie, że macie styl, który układa się w mniej lub bardziej spójną całość. Inspirację bardzo często czerpiecie z popularnych sklepów, mediów społecznościowych i czasopism poświęconych projektowaniu.

Tak pozyskaną wiedzę przenosicie do swoich wnętrz. Niezależnie od tego, czy należycie do fanów nowoczesności, minimalizmu, eklektyzmu czy stylu industrialnego, Wasze mieszkanie służy za płótno. Każdy styl wnętrzarski tworzy unikalne połączenie z typami osobowości domowników. Który z nich najlepiej Was definiuje?

Styl skandynawski

Jest przyjazny, a jednocześnie wyraża głębsze zainteresowanie kulturą i sztuką.

Ten prosty i nieskomplikowany styl aranżacji wnętrz zawiera w sobie dużą dawkę stylu i wygody. Przytulny i funkcjonalny, jest kluczem do zbudowania takiego klimatu w Waszym mieszkaniu. Przodujące barwy to biel i odcienie pastelowe, zielenie oraz naturalne drewno. Rozproszone oświetlenie i miękkie tkaniny dają naturalne, ciepłe wykończenie.

Jeśli kochacie naturę, ciepłe wykończenie i jasne wnętrza to z pewnością styl skandynawski będzie dla was.

Styl nowoczesny

Podkreśla zainteresowanie modą, choć bywa też klasyczny i szykowny.

Rustykalna estetyka przebija się przez ten modny, a jednocześnie klasyczny styl. Piętrzące się wszędzie poduszki i dużo miejsc siedzących w otwartym salonie, zachęcają domowników do wspólnego spędzania czasu.

Poza tradycyjnymi panelami, czy drewnianym parkietem, bardzo dobrze sprawdzają się tutaj wielkoformatowe płytki ceramiczne, płytki drewnopodobne, żywica epoksydowa, beton czy wykładzina winylowa. Jeśli zaś chodzi o kolory, to w nowoczesnych wnętrzach królują biele, szarości i beże, które stanowią tło dla bardziej intensywnych odcieni, jak chociażby modny w tym sezonie Classic Blue.

Styl klasyczny

To synonim elegancji, równowagi oraz wytwornych akcentów w postaci dodatków.

W domach z tym stylem wnętrzarskim znajdziecie tradycyjny, ale ponadczasowy wystrój. Inspirowany XVII-wieczną Europą klasyczny design, łączy w sobie historię i dziedzictwo naszego społeczeństwa.

Kolorystyka Waszych wnętrz wykorzystuje w tym przypadku spokojne, neutralne odcienie, takie jak oliwkowy, beżowy oraz złoty. Styl klasyczny stawia na jakość wybieranych materiałów i mebli. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj sufit, zdobiony sztukateriami, gzymsami i listwami, które współgrają z ponadczasowym wzornictwem oświetlenia.

Styl minimalistyczny

Wprowadza poczucie ładu i zorganizowania.

Kluczem do zrozumienia tego stylu projektowania wnętrz, jest stwierdzenie „mniej znaczy więcej”. Minimalistyczne mieszkania redukują zbędne elementy estetyczne, sprowadzając wszystko do najprostszych form i ich maksymalnej użyteczności.

Puste blaty kuchenne czy drewniane stoły, które posłużą Wam na lata, to typowo minimalistyczne wybory. Podobną funkcję pełnią meble modułowe, pozwalające dobrze wykorzystać dostępną przestrzeń. Nie można się tutaj spodziewać szaleństwa barw, ponieważ biel i naturalne surowce zajmują najważniejsze miejsce.

Bez względu na to, dokąd zaprowadzi Was przyszłość, dom jest miejscem, do którego wracacie raz po raz. Ma być miejscem komfortu, bezpieczeństwa i wyrażania siebie, reprezentując swoich właścicieli. Wasz styl ma cel i znaczenie: wysyła jasny komunikat. Jak go odczytujecie?

Zadzwoń