Zadzwoń Trendy we wnętrzach w 2019 roku - Projektowanie Wnętrz, Architekt / Projektant Wnętrz Poznań - Atoato

Trendy we wnętrzach w 2019 roku

Początek roku to okres, kiedy mówimy o tym, co będzie czekało nas w trendach wnętrzarskich w kolejnych 12 miesiącach. Zainspirujcie się tym, co przyniosą trendy we wnętrzach w 2019 roku i twórzcie piękne , inspirujące przestrzenie.

Trendy kolorystyczne we wnętrzach w 2019 roku

Najmodniejsze kolory: Według Instytutu Panton kolor roku 2019 to Living coral-czyli słoneczny coral. Warto zwrócić uwagę również na bogate tony takie jak głębokie indygo, myśliwy i szmaragdowozielony oraz ciemna, turkusowa zieleń czy też brudny róż.

Jednym z trendów dotyczących kolorów będzie łączenie bieli w proporcji do innych kolorów 90% i 10% . To może ułatwić sprawę doboru barw dla osób, które mają z tym problem.

Trendy w materiałach w 2019 roku.

Metal

Jednym z głównych wygranych w tym roku będzie metal-stosowany w różnych odcieniach we wnętrzach. Popularne będzie mieszanie się dwóch lub trzech rodzajów metalicznych wykończeń w jednym pomieszczeniu. Jednym z trendów wnętrzarskich w 2019 r. jest dodawanie akcentów w kolorze złotym lub niklowym, które dobrze współgrają z brązem i akcentami żelaza. Metale takie jak srebro i cyna pojawią się w zestawieniu z czarno-brązowymi metalami. Bardzo popularne jest nadal różowe złoto, które pojawia się w armaturze łazienkowej, wykończeniu lamp, listew ozdobny w płytkach ceramicznych czy w meblach. Dzięki nowym technologiom metal jest wykorzystywany w bardzo nowoczesny sposób. Świetne inspiracje znajdziecie u Oskara Zięty, który tworzy meble dmuchane Zięta meble

Motyw lastryko.

Stosowanie pochodzącego z Włoch motywu terrazzo(sztuczny kamień,kompozyt cementowo-kamiennego) jest obecnie stosowany nie tylko w płytkach ceramicznych, ale również w konglomeratach, tkaninach, żywicach i tapicerkach. Ten deseń możecie zobaczyć m.in. w płytkach Nova bell i Fioranes dostępne Terrano

Tapety i tkaniny.

Odpowiedź jest prosta-kwiatowe wzory, szczególnie duże, roślinne motywy kwiatów. Przykład takich tapet z motywem kwiatowym znajdziecie w firmie Love your wall Love your wall

Ręczna robota.

Jednym z najsilniejszych trendów wnętrzarskich w 2019 r. jest stosowanie produktów wykonywanych ręcznie, z materiałów naturalnych takich jak juta, papier ryżowy i glina. Bardzo popularne będą kamienie naturalne, szkło i metal. Ludzie potrzebują tych elementów uziemienia w swoich domach, aby czuć się bardziej w kontakcie z naszą planetą i ich korzeniami.

Natura.

We wnętrzach zobaczymy coraz więcej naturalnych materiałów, bardzo często wysokiej jakości takich jak skóry, metale, drewno. Dlatego rok 2019 będzie kontynuował drogę ku naturalnym materiałom.

Trendy w meblach w 2019.

Co nas czeka w 2019 roku w świecie mebli?
Modne będą multifunkcjonalne meble oraz dużo modułowych rozwiązań zarówno do wnętrz małych, jak i w dużych domach czy apartamentach. Miękkie linie – w 2019 roku królują meble o miękkich, opływowych liniach. Łóżka są przytulne, z dużymi obłymi zagłówkami. W nadchodzącym roku znajdziecie sporo inspiracji mebli z lat siedemdziesiątych. Warto zajrzeć również do polskich projektantów np. u Tomka Rygalika meble Tomek Rygalik czy Piotra Kuchcińskiego meble Piotr Kuchciński

Styl Boho nadal modny w 2019 r.?

W tym roku styl boho będzie rozkwitał ze swoją wibrującą atmosferą, pełną detali i naturalnych elementów. Nowoczesne wnętrza będą przenikać stare meble, szczególnie te o zakrzywionych liniach i miękkiej formie. W USA odchodzi powoli moda na wszechobecny styl Mid-century.
Meble z połowy stulecia, używane w tej stylistyce, wyglądają bardzo fajnie, ale mieszanie elementów z różnych epok okaże się jeszcze ciekawszą zabawą. Eklektyzm, czyli łączenie stylów będzie teraz świętował renesans. Myślę, że w Polsce jeszcze przez jakiś czas będziemy pod wpływem stylu Mid-century. Choć od kilku lat widzę narastający trend ku wnętrzarskiemu indywidualizmowi, a wnętrza, które projektujemy w Atoato są raczej wynikową konkretnych potrzeb klienta niż podążaniem za daną modą.

Trendy wnętrzarskie w kuchni w 2019 r.

Trendy kuchenne w 2019 roku to powrót do przeszłości w stosowaniu armatury. Modna będzie armatura stylizowana na starą lub po prostu stara. W meblach kuchennych w 2019 roku pojawiają się w większej ilości otwarte półki, bardzo często w metalowych ramkach. Ważna jest duża funkcjonalność kuchni. Kolejnym trendem we wnętrzach są elementy vintage, rattanowe siedziska w tym hokery, kamienne blaty i bazaltowe płytki na ścianie między szafkami kuchennymi.

Do lamusa odchodzą białe kuchnie. Powraca kolor i to mocny, ciemny i intensywny zarówno we frontach, jak i na ścianach kuchni. Nadal modne są czarne, matowe kuchnie.

W aranżacjach w 2019 roku zobaczymy dużo kamienia, zarówno ciemnego i jak i białego marmuru, popularne będą Arabascatto lub Calacatta Oro. Jeśli boicie się stosować biały marmur na blaty (jak wiemy jest podatny na zabrudzenia) możecie zastosować granit naturalny nr. 443 -znalazłam go w hoder.

Kolejną opcją jest mikrocement imitujący marmur calacatta tworzony przez – > Creative dekoracje

Fronty meblowe mogą mieć intensywne i odważne kolory. Wnętrza kuchni są ocieplane drewnem, nawet w dużej ilości. Popularne będzie też łączenie różnych tekstur, czyli matowych frontów szafek kuchennych z blatami wykonanymi na wysoki połysk. Pojawi się też dużo surowych materiałów jak kamień, cegła, metal, wyglądające na nieobrobione. Coraz częściej w kuchniach na frontach meblowych i blatach będą pojawiać się płytki gresowe. Przykład Tubądzin kolekcja Pietrasanta.

Dzięki nowym technologiom kuchnia zamieni się w coraz bardziej komfortowe i inteligentne miejsce przygotowywania posiłków. Ekspresy do kawy z obsługą Wifi pomogą Ci przygotować poranne cappuccino, zanim jeszcze wstaniesz z łóżka, a pieczeń zrobi się sama podczas twojej obecności w biurze.Koniec z czekaniem godzinami na każdy posiłek. Większość sprzętów będzie można programować i sterować nimi zdalnie.

Armatura kuchenna zaczyna być coraz bardziej odważna również i pojawia się coraz więcej kolorów wykończenia baterii kuchennych. Od czerni poprzez kolory miedzi, cynku, niklu, złota, aż po mateliczne kolory granatu metaliczne baterie do kuchni i baterie do kuchni Modne kolory to HUNTER GREEN (ciemny zielony z dużą domieszką czerni).

Więcej na temat koloru we wnętrzach znajdziecie tu Kolor

Trendy wnętrzarskie w łazienkach w 2019 r.

W 2019 r. będą bardzo modne czarne łazienki z elementami z różnych materiałów takich jak czarny marmur, ceramika, szklane lampy czy meble oraz metalowa armatura. Pojawi się spory wybór listew dekoracyjne w kilku odcieniach metalu, w tym złote, miedziane, czarne, w różowym złocie i cynku. Kolejnym trendem w łazienkach na 2019 r. będzie mój ukochany granat. Zobaczymy go również w płytkach imitujących dżins – płytki granatowe

Modne stają się nie tylko płytki, które imitują kamień naturalny, ale również metal. Przykładem może być kolekcja Porcelaingres
GREAT-METALS dostępne w Terrano

Bardzo popularne stają się płytki tzw. mono kolory. Matowe płytki w jednym odcieniu o dużych wymiarach. Co do materiału to coraz częściej stosowane będą płytki gresowe imitujące właśnie metal i kamień. Główny trend to geometria-cały czas modne będą geometryczne wzory zarówno w tkaninach, jak i płytkach. Raczej odchodzimy od wzorów heksagonu w stronę trójkątów i asymetrycznych płytek.

Poniżej 23 odcinek Kursu na wnętrza, w którym Agnieszka opowiada o trendach we wnętrzach w 2019 r.

Prezentacja z 23 odcinka Kursu urządzania wnętrz tu Trendy wnętrzarskie

Kolejny rok zapowiada się ekscytująco we wnętrzach i cieszymy się, że będziemy mogli dla Was wykonać wiele projektów, wykorzystujących najnowsze trendy we wnętrzach w 2019 roku.

 
Zadzwoń