Zadzwoń Trendy we wnętrzach na 2020 rok - Projektowanie Wnętrz, Architekt / Projektant Wnętrz Poznań - Atoato

Trendy we wnętrzach na 2020 rok

Trendy wnętrzarskie przybierają coraz to nowe formy, dlatego warto już teraz poznać świeże inspiracje na 2020 rok. Jeśli zatem planujecie wykańczanie czy remont swojego wnętrza, znajomość nowych kierunków pomoże Wam podjąć właściwą decyzję. Część zaprezentowanych pomysłów będzie kontynuacją tegorocznych trendów, dlatego warto już na wstępie zapoznać się z materiałami na ten temat. Trendy 2019

Spis treści: co znajdziecie w tym zestawieniu?

 1. Naturalne materiały
 2. Kolory
 3. Odnawianie rzeczy
 4. Marmur i terrazzo
 5. Tapety w motywy roślinne
 6. Neony
 7. Organiczne kształty
 8. Czarny kolor
 9. Mniej znaczy więcej – minimalizm
 10. Styl loftowy – małe kawalerki

Naturalne materiały

Jak będziemy funkcjonować przez najbliższe 10 czy 100 lat? Coraz bardziej potrzebna staje się refleksja nad tym, z jakich materiałów korzystamy na co dzień. Czy faktycznie potrzebujemy kolejnych zakupów, zamiast wykorzystania dostępnych zasobów? Możemy przecież postawić na meble z naturalnego drewna, kamienia, metalu czy szkła, ograniczając zużycie plastiku do minimum.

Równie ważne dla naturalności są zielone rośliny we wnętrzach, np. w formie ogrodów w słoikach czy zielonych ścian.
Drewno może być nie tylko malowane czy lakierowane, ale również pochodzić z recyklingu.
Nie wszystko trzeba wyrzucać, warto zastanowić się nad przywróceniem przedmiotom drugiego życia

Kolory

Wiele firm tworzy własne propozycje palet kolorów, wpisujących się w trendy na 2020 rok. Część z nich była popularna w minionych sezonach, dlatego mogliście je spotkać w rozmaitych aranżacjach.

 • Neo mint: jest kolorem nawiązującym do tego, co znajduje się pod wodą. Doskonale współgra z barwami piaskowymi, szarością oraz czernią.
 • Pink: szczególnie w odcieniu brudnego różu. Bardzo dobrze wygląda z jasnymi kolorami, błękitem, ale też z butelkową zielenią.
 • Bleachet coral (koralowy): wskazywany jako kolor roku 2020.
 • Musztardowy: świetnie prezentuje się z kolorem białym, szarym oraz czarnym, ale również z purpurą i fioletem.

Odnawianie rzeczy

Trendy na 2020 podpowiadają nam, żebyśmy odnawiali meble. Możemy nadać im całkiem nowy kolor, zmieniając tapicerkę. W ten sposób historia bliskich doczeka się kontynuacji, adaptując elementy sentymentalne we wnętrzach, do czego Was bardzo zachęcam.

To z kolei świetnie wpisuje się w trend na kolory ziemi oraz eklektyzm, który jest ukłonem w stronę minionych stylów i tworzy oryginalne aranżacje. Sprawdźcie również kilka sposobów na to, jak łączyć ze sobą różne gamy kolorystyczne. Łączenie kolorów

Marmur i terazzo

Ten trend będzie kontynuacją poprzednich sezonów. W marmurze górę zacznie brać kolor czarny. Z kolei motyw terazzo spotkacie nie tylko w płytkach, ale również tkaninach czy tapetach. Będą one miały różne odcienie, korespondujące z kolorystyką wnętrza.

Tapety i motywy roślinne

Motywy kwiatowe i roślinne również są zaczerpnięte z aktualnych trendów. Będą to zarówno ograniczone gamy kolorów, jak i takie, w których dominują silne akcenty, np. w postaci dużych kwiatów, lasu czy ptaków. Warto zadbać o to, żeby gama kolorystyczna wnętrza miała swoje odzwierciedlenie również w tapecie.

Neony

Zobaczycie je nie tylko w restauracjach czy miejscach publicznych, ale także w domowych aranżacjach. Będą to zarówno napisy, jak i znaki. Coraz więcej polskich firm posiada je w swojej ofercie lub wykonuje projekty neonów na zamówienie.

Organiczne kształty

Meble zaczną nabierać w 2020 roku miękkich, zaokrąglonych kształtów, co podkreślą również tkaniny. Będzie to przede wszystkim velvet oraz aksamitne dodatki, do których aż miło się przytulić.

Czarny kolor

Dość odważny trend wnętrzarski to czarne kuchnie, ściany oraz łazienki. Będą to m.in. meble, płytki oraz naturalne kamienie. Warto jednak zachować ostrożność, wykorzystując ten kolor w aranżacjach, ponieważ w zależności od wybranego materiału: taką czerń może być łatwiej lub trudniej użytkować.

Mniej znaczy więcej – minimalizm

Silny trend we wnętrzach na 2020 rok to minimalizm, rozumiany jako świadome zakupy i racjonalne porządkowanie przestrzeni. Warto zastanowić się nad każdą rzeczą, o którą uzupełniamy wnętrze i czy faktycznie będzie nam ona potrzebna.

Styl loftowy – małe kawalerki

Początkowo ten trend wywodził się z aranżowania dużych powierzchni przemysłowych na lokale mieszkalne. Natomiast w 2020 roku zobaczycie nawet kawalerki urządzone jak lofty. W takich wnętrzach będą dominować ciemne kolory połączone z drewnem, metalem oraz surową cegłą. Ich uzupełnieniem stają się industrialne lampy i metalowe regały.

Jeśli temat nadchodzących trendów wydaje Wam się interesujący, zapraszam do obejrzenia 50 odcinka Kursu na wnętrze, gdzie znajdziecie jeszcze więcej inspiracji.

 

 

 
Zadzwoń