Zadzwoń Apartament na Ptasiej Projektowanie wnętrz Poznań

Przytulny apartament na Ptasiej

Projekt to harmonijne połączenie stylu Japandi i skandynawskiego. Przestrzeń emanuje spokojem i elegancją, dzięki ciepłym odcieniom beżu. Wykorzystaliśmy naturalne materiały, takie jak drewno, fornir i kamień, aby stworzyć autentyczne i przyjemne środowisko. Minimalistyczny design spotyka się z przytulnością, tworząc miejsce sprzyjające relaksowi i wyciszeniu. Nasz projekt łączy w wyjątkowy sposób naturę i prostotę, tworząc unikalną przestrzeń do życia i odpoczynku.

Przestrzeń do życia i odpoczynku - projekt wnętrz w stylu Japandi i skandynawskim
Funkcjonalne wnętrza z eleganckim wykończeniem - projekt wnętrz w Poznaniu, łazienka w stylu japandi
Relaks i wyciszenie - projekt wnętrz na ul. Ptasiej w Poznaniu, sypialnia japandi, drewniane akcenty
projekt wnetrz poznan japandi

projekt wnetrz poznan japandi

Salon z aneksem kuchennym:

W projekcie pokazaliśmy meble i wyposażenie dobrane wcześniej przez Państwa. Po wstawieniu do wizualizacji sofy, w układzie jaki Państwo ją zakupili, pufy także już zakupionej oraz stolika kawowego w przestrzeni salonu może być mało miejsca na swobodną komunikację – będzie to bardziej przestrzeń wypoczynku.Stolik kawowy w razie potrzeby zawsze można przesunąć w inne miejsce np. przy witrynie. Na kominie przy przeszklonej witrynie zastosowaliśmy białe lamele, które pojawiają się także w innych częściach mieszkania, budując tym samym spójność i charakter wnętrza. Zabudowa meblowa kuchni wykorzystuje 3 rodzaje frontów: Dąb Vicenza (będzie to płyta laminowana lub fornirowana w zależności od budżetu), fronty lakierowane w kolorze NCS S 1502-Y50R lub akrylowe w kolorze popielu 85468 oraz górne szafki kuchenne lakierowane w białym kolorze frezowane w pionowe paski, które ładnie rozjaśniają przestrzeń kuchenną.
Na całości ściany w kolorze drewna znajduje się ukryte wejście do pomieszczenia technicznego, piekarnik w zabudowie, lodówka, ukryte drzwi do łazienki oraz duża szafa.Przy TV zastosowaliśmy tynk dekoracyjny dający podobny efekt do tynku marrakesh. Jest to tynk Jegger Stiuk Matt, jednak nie jest on do końca matowy, bardziej satynowy dające ciekawe efekty przy odbiciu światła – jak opisaliśmy w briefie.

projekt wnetrz poznan japandi

Korytarz:

Zaprojektowaliśmy zabudowę meblową, wraz z siedziskiem tapicerowanym w kolorze złamanego beżu. Zaraz przy wejściu w zabudowie jest wąska blenda, aby był dostęp do skrzynki telekomunikacyjnej, a łącznik został przeniesiony na zabudowę meblową. Zaprojektowaliśmy także dwie inne wersje zabudowy meblowej pokazujące szafkę nad siedziskiem, która spójnie domyka nam całą jej bryłę – w dwóch różnych materiałach. Po przeciwnej stronie znajduje się lustro na całą wysokość pomieszczenia, wraz z szafką wiszącą. Ze względu na długość ściany zaproponowaliśmy kompozycję w formie białych lameli – identycznych, które pojawiły się na kominie.

projekt wnetrz poznan japandi

Łazienka:

Wejście do łazienki zaprojektowaliśmy jako drzwi w zabudowie meblowej licujące się z całą zabudową w salonie. To sprawia, że wejście będzie niemal niewidoczne. Zamiast klamki będzie ten sam uchwyt meblowy, co na pozostałych frontach, aby uzyskać efekt spójności. Zastosowaliśmy płytki Urban White w formacie 60 x 120. Efekt dekoracyjny daje biała mozaika przy lustrze w formie cienkich białych pasków, która będzie pięknie odbijać światło. Oświetlenie to konsekwentnie zastosowane pionowe pasy led przy lustrze oraz w przeciwnym kierunku na suficie. Zabudowa stelaża WC wg wytycznych wykonana z płytek Shabby Brown w formacie 60 x 120. Górna szafka nad geberitem wykonana z płyty mdf, a na to będzie naklejona płytka ta sama, co na gebericie.

projekt wnetrz poznan japandi

Pomieszczenie techniczne:

Zaprojektowaliśmy półki otwarte w kolorze jasnoszarym. Znalazło się tu miejsce na pralkę, suszarkę umieszczoną na niej, miejsce na mopa i odkurzacz oraz miejsce do segregacji śmieci. Po drugiej stronie będą kosze do segregacji brudnej odzieży oraz półki.  Wejście zaprojektowaliśmy jako drzwi dwuskrzydłowe wykonane z płyty w kolorze drewnianym, tym samym  co reszta frontów.

projekt wnetrz poznan japandi

Gabinet:

Drzwi do gabinetu zaprojektowaliśmy jako drzwi przeszklone przesuwne w stalowej ramie malowanej proszkowo na kolor biały o prostych poziomych podziałach. W gabinecie będzie miejsce do pracy – biurko oraz krzesło. Na ścianie pokazaliśmy te same lamele, które pojawiły się w salonie oraz grafikę nawiązująca do stylu całego wnętrza. Zabudowa meblowa została zaprojektowana od dwóch stron – od strony gabinetu oraz sypialni, aby uzyskać jak najwięcej miejsca do przechowywania. W szafie zaprojektowaliśmy otwierane miejsce na kuwetę dla kota w formie otworu na froncie, który można uchylić.

projekt wnetrz poznan japandi

Sypialnia:

Drzwi do sypialni zaprojektowaliśmy jako drzwi przeszklone, ten sam typ, co drzwi do gabinetu, ale uchylne. Łóżko o wymiarze 160 x 211 oraz 2 stoliki nocne spokojnie mieszczą się w tym pomieszczeniu tak samo jak szafa umieszczona po drugiej stronie od szafy z gabinetu. Na ścianie przy wezgłowiu łóżka pojawił się ten sam rodzaj tynku, który pokazaliśmy na ścianie w salonie przy TV, aby wnętrze było spójne, zawężając tym samym materiały ścienne w całym mieszkaniu do kilku typów. Na przeciwnej ścianie od wezgłowia zaprojektowaliśmy komodę wraz z dekoracyjnym lustrem oraz fragmentem użytych wcześniej lameli, które tworzą ciekawą kompozycję.

projekt wnetrz poznan japandi

Umiejętności

Opublikowano w dniu

26 maja, 2023

Zadzwoń